مجله فناوری

 
 
محمدضیایی
آشنایی باطراحی و مدیریت سایت (wordpress)
از محمد ضيائي در شنبه، 30 خرداد 1394، 10:55 صبح
 
وردپرس
CMS چیست؟

نرم افزار مدیریت محتوا یا Content Management System برنامه ای است که بطور کامل از ایجاد، مدیریت و بروزرسانی یک وبسایت پشتیبانی می کند و تمام ابزارهای مورد نیاز برای مدیریت یک سایت را دارا میباشد. CMS چرخه زندگی یک صفحه وب را از ایجاد و بروزرسانی تا انقراض آن در بر می گیرد.

چرا شما یک CMS لازم دارید؟

اگر سایت شما هر چند وقت یکبار )مثاًهر دو هفته( به روز میشود میتوانید بجای اینکه هربار به یک شرکت طراحی وب مراجعه کنید، خودتان با نصب یکی از این برنامههای مدیریت محتوا، تغییراتتان را روی سایت اعمال کنید.

Wordpress چیست؟
وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا کاملاً رایگان و اپن سورس هست بر پایه مجوز (GPL) که شما بوسیله آن قادر خواهید بود براحتی یک وبلاگ - فوتوباگ - پادکست - گالری و ... بسازید. وردپرس توسط زبان بسیار محبوب PHP نوشته شده و از قدرت MySQL برای ذخیره داده ها استفاده می کند.

چرا وردپرس؟
پاسخ سریع به مشکات امنیتیدر حالی که مشکلات امنیتی آناین هر روز یه مسئله بزرگتری تبدیل میشوند، این باعث دلگرمی است که اعضای تیم وردپرس بسیار سریع و به موقع نسبت به مسائل امنیتی جدید و کشف شده اقداماتی انجام می دهند.

دوستی با SEO

چیزی که امروزه برای قالب وب مسترها و به قولی ساکنان اینترنت اهمیت پیدا کرده است، بحث
SEoمی باشد. در حال حاضر با امکانات موجود wordpress از زمره پیشگامان  Search
Engines Friendly میباشد. ضمن آنکه pluginهایی نیز در این رابطه در wordpressتعبیه شدهاند که قدرت کار را تا میزان چشمگیری افزایش داده است.

استفاده آسان

شاید بر هیچ کس پوشیده نباشد، امکانات فوقالعاده همیشه در کنار کاربری راحت کامل میشود، پس شاید پیش از هرچیزی داشتن یک محیط کاربر پسند بسیار مهم و ضروری باشد. این سیستم مدیریت محتوا چنان ساخته و پرداخته شده است که هم برای تازهکاران بسیار شیرین و دلچسب است و هم برای آن دسته از پیشکسوتان یا به قولی proffessional ها که عمری را در این راه بوده اند. شاید موضوعی که به این بحث کمک کرده است، چیدمان جالب و همچنین استفاده از فناوریهای به روز مانند ajax و  ... است و مورد دیگر، غالب کارها در کمترین زمان و گاهی با یک کلیک مانند بروزرسانی سایت !

 ادامه مطلب در جزوه آموزشی ...
 منبع:http://files.laitec.ir/wp-content/uploads/2014/03/jozve.pdf