مجله فناوری

 
 
محمدضیایی
چند قابلیت windows 10
از محمد ضيائي در جمعه، 3 بهمن 1393، 9:50 عصر
 
ویندوز2
ویندور 10 به زعم بسیاری از منخصصان حوزه it  با استفاده از تجربیات وینور 7 و 8 پا به عرصه وجود خواهد داشت و نسل جدیدی از سیسستم های عامل را معرفی خواهد کرد در اینجا با برخی از این ویژگیها آشنا خواهیم شد:

کورتانا: (دستیار شخصی هوشمند مخصوص سیستم عامل ویندور فون ) با قابلیت‌های جدید در ویندوز 10 مهمان کاربران خواهد بود و همه دستور‌های آنها را از طریق فرمان صوتی به اجرا خواهد گذاشت.

اسپارتان : مرورگر جدید مایکروسافت؛ مرورگری که با همراهی کورتانا نسل جدیدی از مرورگرها را معرفی خواهد کرد.

  Hologram : مجموعه‌ای از محصولات که به افراد و کاربران اجازه می‌دهد، ‌تصاویر هولوگرافیک را مشاهده کنند. این سخت‌افزار که نام آن Microsoft HoloLens گذاشته شده ‌تا حد زیادی به عینک هوشمند گوگل شباهت دارد.
بروزرسانی رایگان: مایکروسافت ویندوز ۱۰ را ‌یک سال برای همه کاربران قانونی ویندوز ۷ و نسخه‌های بعدی آن به رایگان و به عنوان یک بروزرسانی عرضه خواهد کرد.

حوزه Gaming :همه سیستم‌های مجهز به ویندوز ۱۰ واجد یک App Xbox خواهند بود که به کاربر اجازه اتصال به Xbox Live و دسترسی به امکانات Xbox One را می‌دهد. همچنین کاربران قادر به Pause یا Stop کردن بازی‌ها و Stream آن‌ها به دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ خواهند بود.

حوزه موبایل: ‌نسخه ویندوز ۱۰ برای موبایل همزمان با نسخه دسکتاپ منتشر خواهد شد، اما همچنان ویژگی‌های بصری ویندوز فون را در بر خواهد داشت. هدف مایکروسافت ایجاد یک پل ارتباطی میان دسکتاپ و موبایل است؛بنابراین، برای مثال شما ‌خواهید توانست ‌یک فعالیت ‌بر روی لپتاپ خود شروع کنید و ادامه آن را در گوشی هوشمند ویندوز فون خود پیش بگیرید.