مجله فناوری

 
 
محمدضیایی
ابزاری آنلاین برای حل مسائل و معادلات ریاضی و جبر با راه حل
از محمد ضيائي در چهارشنبه، 15 بهمن 1393، 11:16 عصر
 

جبرریاضیات و جبر معمولا یکی از علومی است که دانش‌آموزان و دانشجویان برای حل مسائل آن ‌مشکل دارند. بدون هیچ تعارفی باید قبول کنیم ‌اکثر ما در دوره‌ای با مسائل و معادلات جبری سر و کله فراوان زده‌ایم و گاهی نیز بدون یادگیری از کنار آن‌ها گذشته‌ایم. حال این ابزار آنلاین به گونه‌ای طراحی شده ‌که معادلات و مسائل جبری را با راه حل‌های آن قدم به قدم برای ما تشریح کرده وپاسخ می‌دهد.
قطعا در فضایی که ابزارهای آنلاین نقش پررنگی ‌در آموزش بر عهده دارند، می‌توان ‌به سادگی نرم‌افزار‌ها و App‌هایی را یافت که درحل مسائل ریاضی ـ که یکی از سخت‌ترین علوم برای بسیاری از کاربران است ـ کمک ما باشند. App‌هایی نظیر PhotoMath برای iOS - اینجا - یکی از این نمونه‌هاست که تحولی اساس در این ابزار‌ها بوده است.

حال ابزار Algebra Calculator نرم‌افزاری آنلاین ‌و قادر به حل مسائل جبراست. می‌توانید یک معادله یا مسأله جبری را با این ابزار حل کرده و راه حل قدم به قدم آن را نیز ببینید. همچنین می‌توانید مقادیر مورد نظر خو ‌را برای متغیر‌ها در یک معادله به کار برده و نتیجه نهایی را به دست آورید.این ابزار همچنین ‌یک نسخه خوب موبایل دارد که می‌توانید با ‌آن، مقادیر ومعادلات را به سادگی بیشتری نسبت به نسخه دسکتاپ وارد کرده و نتایج را ببینید.
ابزاری آنلاین برای حل مسائل و معادلات ریاضی و جبر با راه حل برای ورود به این وب‌سایت به اینجا
<http://www.mathpapa.com/algebra-calculator.html>;مراجعه کنید. ‌در اینجامسأله جبری مورد نظر خود را در جعبه متنی مربوطه وارد نموده و در حین واردکردن مسأله از آنجا‌ که صفحه کلید شما قادر به ورود همه کاراکتر‌ها نیست،خود نرم‌افزار ورودی شما را تجزیه و تحلیل کرده و گزینه مناسب را برای شمابه نمایش درمی‌آورد. با انتخاب آن، مسأله یا معادله مورد نظر را وارد کنید.
 
شما می‌توانید معادلات و فرمول‌های پیچیده را نیز با این نرم‌افزار به سادگی حل کنید.ابزاری آنلاین برای حل مسائل و معادلات ریاضی و جبر با راه حل اگر مقادیر مورد نظر برای متغیر‌ها را می‌دانید ـ برای مثال در یک معادله درجه دوم ـ می‌توانید به تب Evaluateرفته و مقادیر مربوط به متغیر‌ها را وارد کنید تا نتیجه نهایی را ببینید.

هیچ شکی در دقت محاسبات این نرم‌افزار نیست. اگر دانش‌آموز یا دانشجوباشید،‌ ا‌ین نرم‌افزار کمک بسیار اساسی به شما ‌در تشریح و ‌نیز یافتن
نتایج معادلات و مسائل است. نکته جالب آنکه این ابزار درس‌هایی در جبر ومعادلات نیز برای شما دارد که در تب بالای وب‌سایت قابل دسترسی است و به
زبانی ساده، جبر را برای شما آموزش می‌دهد.منبع:tabnak.ir